Agora

Idag

Tid Kurs Utrymme
08:00 ‑ 10:00 Automation luentosali XX
08:00 ‑ 10:00 Ruotsin kieli: Luonnontieteet ja tekniikka, kirjallinen taito, sl. 2021, ryhmä 6: Kemia KIRU2322-3041 seminaarihuone 249
08:15 ‑ 10:00 Opiskelun ja työelämän tietotekniikka, Toimistosovellukset Ryhmä 1 -TT-laitoksen opiskelijat DTEK1069-3006 IT-luokka K126A
08:15 ‑ 10:00 Opiskelun ja työelämän tietotekniikka, Toimistosovellukset Ryhmä 1 -TT-laitoksen opiskelijat DTEK1069-3006 IT-luokka K126B
10:00 ‑ 12:00 Espanjan jatkokurssi I, sl. 2021: Ryhmä A (Salo) KIES0013-3010 seminaarihuone 245
10:00 ‑ 12:00 Henna Ala-Kutsin mahdollinen kontaktiopetus luokassa (KIEN2761-3015) seminaarihuone 249
10:00 ‑ 12:00 Introduktion till IT luentosali XX
10:00 ‑ 11:30 Introduktion till informationsteknologi IT00CD68-3002 XX
10:00 ‑ 12:00 Italian alkeiskurssi I, sl. 2021: Ryhmä A (Scotto di Marco) KIIT0001-3011 seminaarihuone 248
10:00 ‑ 12:00 Software Quality 110A
10:00 ‑ 12:00 Software Quality 110B
10:00 ‑ 12:00 Venäjän jatkokurssi I, sl. 2021 (Tjurin-Muranen) KIVE0012-3004 seminaarihuone 247
10:15 ‑ 12:00 Insinöörityön perusteet DTEK1045-3005 luentosali XXII
10:15 ‑ 12:00 LuK-tutkielma ja seminaari, tietojenkäsittelytiede TKO_8981-3009 luentosali XXI
10:15 ‑ 12:00 Opiskelun ja työelämän tietotekniikka, Toimistosovellukset Ryhmä 2 -Muut opiskelijat DTEK1069-3006 IT-luokka K126A
10:15 ‑ 12:00 Opiskelun ja työelämän tietotekniikka, Toimistosovellukset Ryhmä 2 -Muut opiskelijat DTEK1069-3006 IT-luokka K126B
12:00 ‑ 14:00 English: Academic and Professional Skills for Social Sciences I, Autumn 2021, Group 1: Political Science, Contemporary History and Philosophy KIEN2262-3017 seminaarihuone 250
12:00 ‑ 14:00 Espanjan jatkokurssi III, sl. 2021 (Salo) KIES0015-3007 kielistudio 2 (h.246)
12:00 ‑ 14:00 Italian jatkokurssi I, sl. 2021: Ryhmä A (Scotto di Marco) KIIT0002-3010 seminaarihuone 248
12:00 ‑ 14:00 Multidimensional Sensing Techniques luentosali XX
12:00 ‑ 14:00 Saksan kielen täydennyskurssi, sl. 2021 KISA2108-3004 seminaarihuone 245
12:00 ‑ 14:00 Venäjän alkeiskurssi I, sl.2021: Ryhmä A (Tjurin-Muranen) KIVE0010-3004 kielistudio 1 (h.243)
12:15 ‑ 14:00 Insinöörityön perusteet Harjoitukset DTEK1045-3005 luentosali XXI
12:15 ‑ 14:00 Insinöörityön perusteet Harjoitukset DTEK1045-3005 luentosali XXII
12:15 ‑ 14:00 Multidimensional Sensing Techniques IT00CD99-3002 XX
12:15 ‑ 14:00 Tietojenkäsittelytieteen seminaari TKO_2118-3002 110A
12:15 ‑ 14:00 Tietojenkäsittelytieteen seminaari TKO_2118-3002 110B
14:00 ‑ 16:00 English: Academic and Professional Skills for Humanities I, Autumn 2021, Group 4: Finnish, Classics, Scandinavian Languages KIEN2161-3031 seminaarihuone 251B
14:00 ‑ 16:00 English: Academic and Professional Skills for Social Sciences II, Autumn 2021, Group 2: Psychology KIEN2263-3025 seminaarihuone K124A
14:00 ‑ 16:00 Programmering I IT-luokka K126A
14:00 ‑ 16:00 Programmering I IT-luokka K126B
14:00 ‑ 16:00 Research Methods in CS and Engineering luentosali XX
14:00 ‑ 16:00 Ruotsin kieli: Luonnontieteet ja tekniikka, kirjallinen taito, sl. 2021, ryhmä 5: Fysikaaliset tieteet KIRU2322-3040 seminaarihuone 250
14:00 ‑ 16:00 Ruotsin kieli: Luonnontieteet ja tekniikka, kirjallinen taito, sl. 2021, ryhmä 8: Matematiikka ja tilastotiede KIRU2322-3043 seminaarihuone 245
14:15 ‑ 18:00 Capstone DTEK0088-3003 110C
14:15 ‑ 16:00 Digitaalinen signaalinkäsittely DTEK0099-3002 110A
14:15 ‑ 16:00 Digitaalinen signaalinkäsittely DTEK0099-3002 110B
14:15 ‑ 15:45 Programmering I IT00CD69-3006 K126A
14:15 ‑ 15:45 Programmering I IT00CD69-3006 K126B
14:15 ‑ 16:00 System and Application Security DTEK8025-3004 luentosali XXII
16:00 ‑ 20:00 Coding Club seminaarihuone K124A
16:00 ‑ 18:00 Ruotsin kieli: Luonnontieteet ja tekniikka, kirjallinen taito, sl. 2021, ryhmä 7: Kemia KIRU2322-3042 seminaarihuone 250
18:00 ‑ 20:00 TYY: Asteriski ry:n kokous K124B

Forskning

Lunch

stängt tills vidare

MÅN-FRE 11.00-14.30

Köttfärsbiff med löksås (L, G, P, Ä)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Batatbiffar med BBQ-majonnäs (VGN, G, C, P)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Kaffesidan: Fyllda baguetter (fr.o.m. kl.10)
2,70 / 5,20 / 5,40 / 5,40 €

MÅN-FRE 11.00-14.00

Köttbullar i gräddsås och potatismos (L, G, P)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Falafelbiffar med ratatouille (VGN, G, C, P, S)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €

MÅN-TORS 10.30-18.00
FRE 10.30-14.00
LÖR 11.00-14.00

Lindströmsbiff med gräddsås, potatis (L, G, P)
2,70 / 5,20 / 6,80 / 7,80 €
Asiatisk nudelsoppa med tofu (V, G, C, P, Ä)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Sojabullar i tomatsås, ris (VGN, P, S)
2,70 / 5,20 / 6,80 / 7,80 €
Aurum Bowl
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €

MÅN-FRE 11.00-14.00

Köttbullar i gräddsås med potatismos (L, G, P)
2,90 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Morotsplättar med gräddfilsås (VGN)
2,70 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €
Tex-mex sallad med köttfärs, nachos och salsasås (G, M, C, P, Ä)
2,90 / 5,20 / 5,90 / 6,90 €

Bildkälla: Åbo Akademis bildbank