Agora

Today

{:formats=>{:default=>"%a, %d %b %Y %H:%M:%S %z", :short=>"%d %b %H:%M", :long=>"%d/%m/%Y %H:%M"}, :am=>"am", :pm=>"pm"} Course Room
08:00 ‑ 10:00 Venäjän jatkokurssi II, kevät 2020 KIVE0013-3002 kielistudio 2 (h.246)
08:15 ‑ 10:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 IT-luokka K126A
08:15 ‑ 10:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 IT-luokka K126B
09:00 ‑ 12:00 EAPS for Social Sciences II: Social Sciences, Group 2 KIEN2263-3010 seminaarihuone 251C
10:00 ‑ 12:00 Italian jatkokurssi II, kevät 2020: ryhmä A KIIT0004-3005 seminaarihuone 251A
10:00 ‑ 12:00 Kiinan alkeiskurssi II, kevät 2020: ryhmä A, KIKI0004-3002 seminaarihuone 245
10:00 ‑ 12:00 Programmering III luentosali XX
10:00 ‑ 12:00 Ruotsin kieli: Maantiede KIRU2322-3026 seminaarihuone 250
10:00 ‑ 12:00 System Architecture of IoT 110A
10:00 ‑ 12:00 System Architecture of IoT 110B
10:15 ‑ 12:00 Advanced Programming Techniques DTEK8101-3002 luentosali XXI
10:15 ‑ 12:00 Health Informatics DTEK1075-3002 110C
10:15 ‑ 12:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 IT-luokka K126A
10:15 ‑ 12:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 IT-luokka K126B
10:15 ‑ 12:30 Puheviestintä, oik. tdk / lu-te tdk: Ryhmä 4 KIPV3633-3004 seminaarihuone 251D
10:15 ‑ 12:00 Tietoverkkotekniikat DTEK1050-3003 luentosali XXII
12:00 ‑ 14:00 Ruotsin kieli: Biologia, ryhmä 1 KIRU2322-3020 seminaarihuone 251B
12:00 ‑ 14:00 Ruotsin kieli: Hum. tdk, ryhmä 2 (Mustikkamaa) KIRU2120-3025 seminaarihuone 251C
12:00 ‑ 14:00 Venäjän kielenkäytön kurssi II, kevät 2020 KIVE0018-3002 seminaarihuone 251A
12:15 ‑ 14:00 Applications of Data Analysis TKO_2096-3002 luentosali XXI
12:15 ‑ 14:00 Bioinformatics Methods BIOI4464-3002 110C
12:15 ‑ 14:00 Biologinen aineisto: johdatus tilastomenetelmiin BIOL4051-3007 luentosali XX
12:15 ‑ 14:00 Elektroniikkajärjestelmät DTEK1206-3002 K127
12:15 ‑ 14:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110A
12:15 ‑ 14:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110B
12:15 ‑ 14:00 Tilastollisen päättelyn peruskurssi TILM3555-3002 luentosali XXII
13:00 ‑ 15:00 Reliable Distributed Systems 115A
14:00 ‑ 16:00 Datastrukturer IT-luokka K126A
14:00 ‑ 16:00 Datastrukturer IT-luokka K126B
14:00 ‑ 17:00 English: Academic and Professional Skills for Social Sciences II: Social Sciences, Group 1, Spring 2020 KIEN2263-3010 seminaarihuone 249
14:00 ‑ 16:00 Kiinan jatkokurssi II, kevät 2020 KIKI0003-3002 seminaarihuone 251A
14:00 ‑ 16:00 Ranskan jatkokurssi II, kevät 2020 KIRA0031-3003 kielistudio 1 (h.243)
14:00 ‑ 16:00 Ruotsin kieli: Hum. tdk, ryhmä 3 (Mustikkamaa) KIRU2120-3025 seminaarihuone 245
14:00 ‑ 16:00 Suomen kielen tekstityön kurssi SUKU0004-3002 IT-luokka K126C
14:15 ‑ 16:00 Elektroniikkajärjestelmät DTEK1206-3002 K127
14:15 ‑ 16:00 Medical Instrumentation DTEK8080-3002 luentosali XXII
14:15 ‑ 16:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110A
14:15 ‑ 16:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110B
16:00 ‑ 19:00 Programmering I, servicekurs IT-luokka K126A
16:00 ‑ 19:00 Programmering I, servicekurs IT-luokka K126B
16:15 ‑ 18:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110A
16:15 ‑ 18:00 Olio-ohjelmoinnin perusteet TKO_2005-3002 110B

Lunch

Falafels, tzatziki (L, M, VEG, A, /, G, L, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Moroccon-style Harira bean soup * (G, L, M, VEG, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Chicken and vegetables in sweet and sour sauce * (G, L, M, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Feta cheese, olive, tomato and onion salad (G, VL, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Rainbow trout in sour cream sauce served with zucchini, mashed potatoes * (G, L, A)
4,95 / 8,60 / 9,60 €
Chocolate mousse (G, A)
1,50 / 1,50 / 1,50 €

MON-THU 11-14.30, FRI 11-14.00

Minced meat patty w. fried onions&brown sauce (L, G, Ä)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Lentil stew with roasted cauliflower (Vgn, G, S)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Fish&shrimp bouillabaisse w. rouille (L, G, C, P, S)
2,60 / 4,60 / 5,70 / 6,70 €
Salad or baguette from 10 a.m.
2,60 / 4,60 / 4,90 / 4,90 €
Beetroot veggie patties, tsatziki (G, L, M, VEG, A, /, G, L, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Chilli seasoned fish bites, tsatziki (L, M, A, /, G, L, A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Chicken Bolognese, spaghetti (G, L, VEG)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Salad Lunch & extra protein:
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Wafer with caramel sauce (A)
1,50 €
Meatballs, Tomato Sauce and Penne Pasta (A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Pork and Vegetables in Sweet & Sour Sauce (A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
Baked Potato with Tuna Fish and Caper Filling (A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
LINE 3 SOUP OF THE DAY; Chicken and Corn Soup (A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €
KVÄLLENS EXTRA 16:00; Tortilla with Turkey Filling, Cheddar and Chili Sauce (A)
2,60 / 6,30 / 7,30 €

Lunch: MON-FRI 11-15

Meat balls with cream sauce (L, G, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Sweet potato sticks with tahini orange mayonnaise (Vgn, N, C, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Sweet corn soup with roasted seeds (Vgn, G)
2,30 / 4,30 / 5,40 / 6,40 €
Salad or baguette from 10 a.m.
2,60 / 4,60 / 4,90 / 4,90 €

MON-THU 11-19, FRI 11-15 (Gado Bowl MON-FRI 11-14.30)

Noodle wok with pork meat, chili sauce (M, P, S, Ä)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Chili sin carne, rice (Vgn, G, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Roasted pumpkin soup w. coconut milk (Vgn, G, P)
2,30 / 4,30 / 5,40 / 6,40 €
Gado Bowl, large (Nordic week)
3,75 / 5,90 / 7,20 / 8,20 €
Gado Bowl, small (Nordic week)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
LATE LUNCH MENY (kl.16-19)
Asian sesame chicken sauce, rice (G, M, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Broccoli- cauliflower gratin w. lentils (Vgn, G, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €

MON-FRI 11-14

Chicken and potato bake with bacon (L, G, P)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Spanish omelette (Vg, L, G, P, Ä)
2,60 / 4,60 / 5,90 / 6,90 €
Traditional meat soup (G, M, S)
2,60 / 4,60 / 5,70 / 6,70 €

Bildkälla: Åbo Akademis bildbank